Dovolená u Máchova jezera

Hlavním lákadlem jsou především v letním období vody Máchova jezera založeného Karlem IV. Hladinu každoročně brázdí výletní parníky a místní pláže vybízí k příjemnému lenošení pod paprsky slunce a ke koupání.

10 min pěšky od hotelu se nachází nejznámější pláž jezera s Aquaparkem. V Aquaparku Staré Splavy si můžete zadovádět na nafukovacích atrakcích, vykoupat se v bazénu s filtrovanou vodou, sjet tobogán, půjčit si šlapadlo a Vaše děti jistě nadchnou animační programy. V Pizzerii si můžete pochutnat na výtečné pizze nebo domácích těstovinách a poté si dát v cukrárně výbornou zmrzlinu. A ani ve večerních hodinách pláž nespí a nabízí pravidelný program s diskotékami a koncerty.

Kousek od Máchova jezera se nachází hrady Bezděz, Houska a Kokořín. V Doksech stojí jistě za návštěvu Muzeum čtyřlístku nebo muzeum K.H.Máchy po němž je jezero pojmenováno a který se místním krajem nechal inspirovat při psaní svých básní. Pokud počasí nepřeje můžete navštívit bazén v České Lípě.

Máchův kraj

opředený legendami o Karlu VI, nebo Daliboru z Myšína, se nachází na severu čech, součástí chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Krajina nese jméno známého romantického básníka K.H.Máchy, nabízí veškeré přírodní krásy: jezera a rybníky, močály a rašeliniště, skály, hluboké lesy, zříceniny a hrady.

Máchovo jezero

je největší rybník v Libereckém kraji, dosahuje hloubky až 12 metrů. Jeho břehy lemují peší stezky ve stínu borovic, mola pro parníky a jachty a písečné pláže. Celková rozloha 284 ha se dvěma ostrůvky Myší zámek a Kachní ostrov poskytuje prostor pro vodní sporty i klidná tichá zákoutí.

Staré Splavy

Tradiční rekreační středisko na severu čech, ve 20. letech minulého století známé jako vzdušné lázně „Sommerfrische“. Po válce se stalo odpočinkovým centrem.

Malebné městečko nabízí se spoustou příležitostí jak trávit volný čas uprostřed přídoních krás Máchova kraje. Obec a její okolí si „zahrála“ také v českých filmech, např. Nevinnost, J. Hřebejka..

Výletníci u Máchova jezera

Pořad České televize, z okolí Máchova jezera, vedle Aquaparku zde najdete tipy na přírodní a historické památky v okolí.

Na výlety k dispozici po domluvě též hotelový minibus.

www.aquaparkstaresplavy.cz

Na loďce po Máchově jezeře
vlastníma očima


Zábavní park: Aquapark Staré Splavy

Plovoucí vodní atrakce, bílá písečná pláž s živými palmami, venkovní bazény s filtovanou vodou, fitness zázemí, denní program s populárními animátory.

Jedinečný plážový areál se spoustou neobvyklých atrakcí. K dispozici jsou vám dvě superrychlé skluzavky, bazén - zapuštěný přímo v jezeře - s masážní perličkovou lavicí, šlapadla, a hlavně jedinečné nafukovací vodní atrakce jako obří trampolíny, vodní houpačky a volejbal, vysoké ledovce pro odvážné horolezce, a mnoho dalších.

www.aquaparkstaresplavy.cz


Výlety s dětmi do přírody

Spoustu nápadů na rodinné výlety s dětmi naleznete na liberecky-kraj.cz

Sportoviště, hřiště
a další zábava pro rodinu

Minigolf, Minizoo v Doksech a v Hradčanech, Areál pevných kontrol v Doksech, dětská hřiště ve Starých Splavech a samozřejmě celé Máchovo jezero.

Tandemové paraglidingové lety

Z nedalekého letiště v Hradčanech, základní škola létání.

Okružní plavba parníkem

Vyhlídková okružní plavba po Máchově jezeře. Kořeny tradice od roku 1926.

Roztančená pláž Staré Splavy


Nafukovací atrakce na Mácháči


www.aquaparkstaresplavy.cz

Staré Splavy (v místě)

Ve městě se nachází řada obchodů s běžnou otevírací dobou.

Doksy (3 km)

Větší obchody Penny market, Lidl

Česká Lípa (15 km)

Hypermarkety Kaufland, Albert, dále v centru města řada specializovaných obchodů.

Bruslení
na zamrzlém Máchově jezeře